Сања Кужет во поодмината бременост проговори за венчавката: Ова се деталите

Бремената водителка Сања Кужет проговори за венчавката, ова се деталите...

Бремената Сања Кужет ужива во љубовта со својот избраник Немања Живојиновиќ со кој го има синот Страхиња. Двајцата го очекуваат второто дете кое наскоро треба да се роди.

Водителката веќе има еден брак зад себе, а иако љубовта и е голема и има прекрасен однос со Немања, сепак не направија голема свадбена прослава.

- Втор пат не облеков венчаница... Не затоа што јас и мојот сегашен партнер не сакавме тоа да се случи, туку едноставно поради некој чуден сплет на околности... Откако сме заедно, постојано создаваме, градиме, планираме и нешто ни се случува нон-стоп, навистина не сме имале пауза да се занимаваме со свадбата - изјави неодамна Сања за „Блиц“.

Тогаш сите други животни работи и околности всушност не научија дека сè друго што правиме е многу поважно од тој еден чин и тој ден. Па да не бегаме од тоа, којзнае, можеби во одреден момент ќе се случи, но на нас ни е супер, не мора да има венчавка – додала водителката.

Сања откри дека Немања на почетокот не ја освоил, напротив, воопшто не и бил интересен.

- Го запознав кога имав 21 година. Почнав да работам на телевизија, тој имаше 23 години, случајно се запознавме на одмор на Крит, тие беше група од мажи отидени на одмор, од друга страна сестра ми, јас, со пријателите отидовме на одмор.

Сите се шегуваа меѓу себе, но јас и тој не... Тој се обидуваше да направи нешто, но воопшто не ми беше интересен - изјавила Сања во една прилика и додала:

- Се дружевме и по некое време започнавме врска, колку што можеше да биде врска во тие години, и навистина не траеше долго. Не вредеше да се спомене.

Меѓутоа, десет години подоцна, кога сè ми се случуваше турбулентно во животот, бидејќи таа група сè уште опстојуваше, повремено гледајќи се така, ми се наметна како личност која е упорна.

- Се чини дека кај мене некако најупорните секогаш добиваа можност да се дружат, да разговараат, па потоа да оценуваат, да видат дали има материјал за понатамошен напредок, а пред се хемија.

Кога повторно го видов Немања, по десет години, тој беше сосема друга личност, веќе изграден човек, формирана личност. Тој на 23 години и тогаш, тие се навистина две сосема различни луѓе, па имавме нов почеток.

Веруваше дека тоа е тоа, дека ќе успееме и дека треба да си дадеме шанса.

Фото: Инстаграм
Извор: Gloria.rs