Се огласи вереницата на јутјуберот што е најден мртов: Му упати последен поздрав на својот сакан

Од него се простија голем број негови следбеници и пријатели, а сега се огласи и неговата свршеница Маријана

Јутјуберот Мирко Рашиќ (33), попознат како “Неовластен сервисер“, денеска е пронајден мртов во Сурчин.

Од него се простија голем број негови следбеници и пријатели, а сега се огласи и неговата вереница Маријана.

Таа на својот Инстаграм профил објави емотивно видео.

- Мојот ненавремен универзум, љубовта на мојот живот, најдобриот човек што некогаш сум го запознала и со кој ја доживеав најголемата среќа во мојот живот, се надевам дека си на подобро место и дека конечно си го нашол мирот што не успеавме да го создадеме на оваа планета. Знај само дека твојот имиџ и труд ќе живеат, бидејќи како што можеше да кажеш не си за џабе Рашиќ, твоите зборови ќе живеат вечно! Никогаш не сум била погорда што сум официјално твоја вереница засекогаш, а неофицијално најгордата жена на светот што сум твоја! Запали ја ракетата, ајде да летаме на друга планета, свету мој! Погледни ме, ќе бидеш горди, како и секогаш. Најгордиот Рашиќ (ќе го следам огнометот и ѕвездите кои паѓаат, не се секирај). До крајот на светот – напишала неговата вереница

Таа на својот профил објави серија стории со нивни слики, а заедно со нив напиша и емотивни пораки. Foto: Instagram printscreen/ neovlasceniserviser