Снежна кралица: Ксенија Деспотоска целата во бело воодушеви во Крушево

Колку ефектно може да изгледа цел бел аутфит, ни покажа Ксенија

Инфлуенсерката и модна блогерка Ксенија Деспотоска е дама која внимава на својот изглед и е секогаш стокмена во трендовска облека. Така и овој пат викендов се фотографираше на снегот во Крушево.

Инфлуенсерката носеше дводелен плетен комплет од миди здолниште и интересен крој на горен дел. Со високи бели чизми, бел долг капут и бела шапка. Целиотизглед го разиграла со тренди црна чанта која ќе биде трнед број еден годинава.Навистина комбинацијата што ја носи Ксенија е одлична за студените зимски денови и топ изглед за снешното Крушево.

Инаку, белата боја во светот на модата обично има позитивна конотација: Добрина, нежност, чистота, свежина.... 


Фото: Инстаграм Ксенија Деспотоска/архива Женски магазин

Секогаш сакам да ги кршам правилата во модата: За стилот со Ксенија Деспотоска