Вест која разнежни многумина: Принцот Хари и Меган Маркл избраа име за девојчето кое го очекуваат?

фотo: Profimedia

Ќеркичката на Меган Маркл и принцот Хари ќе се роди за еден месец, па семејството Сасекс го избираат најубавото име за неа...

Принцот Хари и Меган Маркл, дел од британското кралско семејство, ќе станат родители повторно ова лето. На крајот од интервјуто со Опра, тие открија дека ќе добијат девојче. Но, бидејќи тие не објавија како може да се вика бебето, веднаш започна хаосот во обложувалниците.

Во моментов, најголем е коефициентот за Дијана. Имено, биографот на покојната принцеза, еминентниот британски публицист Ендру Мортон, верува дека ќерката на војводата и војвотката од Сасекс ќе носи две имиња, едното во чест на мајката на Хари, другото по Дорија Рагланд, мајката на Меган.

Бидејќи малата принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, веќе има средно име Дајана (и Елизабет, по нејзината прабаба), Хари може да се определи за средното име на Дајана - Френсис. Но, Мортон верува дека Меган, најверојатно ќе сака да ѝ оддаде почит на нејзината мајка. Според тоа, комбинацијата би била Дијана Дорија или Франсис Дорија. 

А може да биде и нешто сосема друго, особено ако се земе предвид фактот дека Хари сака да се спротивставува на правилата. Сетете се дека тој му го даде името на неговиот син Арчи, што, мора да се признае, навистина нема кралски призвук.

извор:stil.kurir.rs