Во сексапилен коктел фустан: Меланија Трамп повторно во фокус (ФОТО)

фото: Tanjug/AP

Меланија Трамп не е повеќе прва дама, ама е на врвот со стилот и сега, а интересот за неа никогаш не стивнува.

Меланија и Доналд Трамп, двајцата го прославија Денот на вљубените во Мар-а-лаг на Флорида, каде сега живеат, а модниот избор на Меланија привлече големо внимание.

Поранешната прва дама се одлучи за елегантен црн коктел фустан, кој совршено ѝ ласка на фигурата. Интересни се и украсите на фустанот во форма на цветови, изработени од дијаманти со бисери во средина.

Шминката ѝ беше дискретна, а накит недостасува поради луксузните детали на фустанот:

Патем, ова е фустан со потпис на омилената марка на Меланија, Долче и Габана.

фотографии:

Може да ве интересира:

-Она што го достигна Џил Бајден за само две недели, Меланија не можеше за 4 години: Љубомора кај првите дами на САД
-Луксузната венчавка Доналд Трамп сакаше да ја емитува на телевизија: Како изгледаше Меланија на големиот ден?