Во трудничко издание: Меган Маркл ја најави пролетта и го донесе духот на 60-тите години (ФОТО)

Фустанот е украсен со мотиви на лимон и е идеален за дами кои сакаат удобност.

Пред некој ден, Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) за прв пат се појавија јавно по објавувањето дека го очекуваат своето второ дете и дека нивниот син Арчи наскоро ќе стане постар брат. 

Денес е откриено кој пол е бебето кое го очекуваат Мегн Маркл и принцот Хари.

Тие беа гости во онлајн подкастот „Archewell Audio“, кој е дел од виртуелниот настан на стриминг платформата Spotify.

Војвотката и војводата од Сасекс ја снимија најавата во нивниот нов дом во Калифорнија, а за оваа пригода Меган носеше интересен фустан со дезен со потпис на модната куќа „Оскар де ла Рента“.

Тоа е модел од колекцијата за пролетта 2021 година, а примерокот е наречен цитрус примавера (што значи извор на цитрус).

Фустанот е украсен со мотиви на лимон и е инспириран од модата од 60-тите, што е највидливо во самиот крој.

Овој модел е идеален за припадничките на понежниот пол, на кои удобноста им е приоритет, а со оглед на тоа што Меган е бремена, јасно е дека некои парчиња сега повеќе ѝ одговараат.

извор:24sedam.rs
фото: profimedia

(ФОТО) 37 години подоцна на ист ден: Меган и Хари го направија токму она што го направи и принцезата Дајана