„Враќање во ѕверски режим“: На Илина Арсова може да ѝ позавидат на совршените стомачни мускули

Планинарката и уметница Илина Арсова веќе извесен период живее и работи во Америка.

На социјалните мрежи постојано објавува фотографии од нејзините спортски предизвици, но и професионални успеси.

Со последна инстаграм приказна Илина се пофали со стомачните мускули и најави дека повторно се враќа во форма.

„Враќање во ѕверски режим“, напиша таа на фотогрфијата.

Често во објавите на социјалните мрежи нејзиниот моментален дом Тенеси го споредува со нејзиниот вистински дом. Прво беше снегот, а потоа магнолиите беа повод за носталгичните објави на Илина.

Фото: Инстаграм

Тенеси ме потсeтува на Скопје кога бев дете: Илина Арсова носталгична по ведрото небо во главниот град
Илина Арсова моќно: „И затоа драги политичари, немојте да не бркате од дома“!!!