(ФОТО) Берлускони покажа скандалозни слики од Камила Паркер

Списанието „Чи“, кое е во сопственост на поранешниот италијански премиер Берлускони, покажа скандалозни фотографии од сопругата на британскиот принц Чарлс. Седумдесет и две годишната Камила Паркер беше фатена како плови и се сонча на јахта во Сардинија.

Фотографиите се направени од папараци, а во нив се гледа како војвотката од Корнвол одмара на луксузна јахта пред да замине во Балморал.

Скандалот во овој случај не се само фотографиите на Камила, туку и фактот дека британското кралско семејство и магазинот Берлускони имаат мрачно минато поврзано со трагичната смрт на принцезата Дајана.

Кралскиот коментатор Ричард Фицвилиамс го опиша списанието како „одвратно и шокантно“.

Тој рече дека „Чи“ е списанието што објавило слики на Дајана со маска со кислород на задното седиште насо коешто направија сообраќајна незгода.

Тогашниот главен уредник на „Чи“ рече: „Јас ги објавив фотографиите од многу едноставна причина, а тоа е затоа што тие никогаш порано не биле никаде прикажани.

 Тој тогаш изјави: „Ова не е слика што штети на сеќавањето на принцезата Дајана. Дури ја гледам како нежна и трогателна “.