Часовник на неделата: Пристигнете на време и со стил благодарение на вашиот Tissot Chemin des Tourelles! ⠀

The Tissot Chemin Des Tourelles Powermatic 80 Lady - луксуз, традиција и перформанси го красат овој часовник. 

Неделава нашиот избор падна токму на овој часовник во кој се вљубивме со првото отчукување на стрелките.

За елегантни, софистицирани деловни жени - кои веруваат дека часовникот треба да го издржи тестот на времето. 

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Овој и уште многу други часовници со највисок квалитет и со најкул дизајни, создадени имајќи ги предвид потребите на модерната жена, ќе најдете во продавниците на Божиновски - нашиот главен избор на врвни понуди за жени од светот на мерењето на времето, а истите можете да ги најдете и на нивната веб страна.


Доколку сте љубител на повпечатливи часовници, погледнете го иконскиот „Constellation OMEGA“, кој е сѐ што ѝ треба на една жена или пак Calvin Klein Assertive - уметност на рака и Calvin Klein Rise - суптилен додаток за безвременска елеганција.
Погледнете го и уникатниот HATE 2 LOVE на „SWATCH“, кој претставува вистински ролеркостер од емоции. Тука е и  Tissot T-My Lady за силни жени кои сакаат да се сакани и поседуваат нескротлива моќ, како и атрактивниот „CALVIN KLEIN“ кој ќе ве освои на прв поглед или пак  TISSOT Lovely Square за жени кои се заљубени во безвременскиот гламур, но и  Tissot PR 100 Sport Chic - совршен придружник на сите ваши авантури.