Часовник на неделата: Tissot Tradition ви ветува бесконечни часови прецизност со одржлив добар изглед

Семејството Tissot Tradition му дава на ултрамодерното производство на часовници оправдано навестување за носталгија, давајќи ѝ на денешната технологија дизајн со винтиџ стил. 

Совршен со класични детали и суптилен винтиџ изглед оваа колекција е надополнета со елементи за дизајн како што се декорација на гилош и нежно заоблено куќиште. 

Tissot ви ветува бесконечни часови прецизност со одржлив добар изглед.


*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Часовникот може да го најдете во продавниците на Божиновски или онлајн на нивната веб - страница.


Доколку сте љубител на повпечатливи часовници, погледнете го иконскиот „Constellation OMEGA“, кој е сѐ што ѝ треба на една жена или пак Calvin Klein Assertive - уметност на рака и Calvin Klein Rise - суптилен додаток за безвременска елеганција

Останати предлози:

-Часовник на неделата: TISSOT PR 100 SPORT CHIC го рефлектира најдоброто од вас

-Часовник на неделата: Исклучително нежниот и женствен CALVIN KLEIN Lady

-Часовник на неделата: TISSOT LADY HEART одраз на женствен шарм

-Часовник на неделата: CALVIN KLEIN Offsite - бунтовен и смел исто како и таа што го носи

-Часовник на неделата: Силен и живописен, секси и бестрашен - CALVIN KLEIN CLEAR