(ФОТО) Брендирана торта и необична фризура: Карлеуша наполни 41 година

Јелена Карлеуша сношти со семејството и со пријателите го прослави 41. роденден во лусксузен ресторан во Белград. 

За роденденската забава, таа облече бел асиметричен фустан, а косата ја исфарба во впечатлива, сина боја. Српски „Телеграф“ пишува дека иако оваа е нејзиниот прв роденден без мајката Дивна која почина во март годинава, пејачката била многу расположена и среќна. Ќерките Ника и Атина, сопругот Душко, таткото, браќата, и пријателите правеле сѐ за да ѝ го направат поубав роденденот.

За Карлеуша, персоналот на ресторанот подготвил торта на пет ката, која целата била во знакот на брендот „Версаче“. 

Фото: Телеграф.рс, Инстаграм