(ФОТО) Оставете ме тука: Живкица во бикини на Скијатос

Водителката на емисијата „Тунел“, Живкица Каленикова ужива на семејниот одмор на грчкиот остров Скијатос.

Живкица на својот Инстаграм профил објави фотографија во бикини, од познатата плажа Лалариа на која се стигнува само со брод. „Само оставете ме тука“, напиша таа под фотографијата.

„ Навистина имаме убава бројка од деца дома. Во улогата на мајка, верувам се снаоѓам како и секоја друга, станувате жена лавица, правите сè што сте мислеле дека нема да можете, наоѓате сила да бидете и лекарка и учителка, и тешителка и другарка. Навистина е многу благородно, а воедно и едно сосема поинакво животно искуство да се биде мајка, родител. Се обидувам да бидам тука за нив, покрај нив, но да бидам тука и за себе и за сопругот“, изјави Живкица за Женски магазин за сопругот Зоран и за децата Даријан, Марко и Ана.