(ФОТО) Студеното време не ја спречи да се разголи: Во Штип ја делеше сцената со најголемата балканска ѕвезда

Овој викенд во центарот на случувањата е градот Штип и неговата манифестација „Штипска пастрмајлијада“. Сите љубители на пастрмајлии и добра музика овој викенд се лоцирани во Штип.

Богатата музичка програма и оваа година ги поддржи младите изведучи. Имено, на втората вечер од ова случување свој настап имаше младата поп ѕвезда Антониа Гиговска. Таа сцената ја делеше со најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ.

Целиот текст прочитајте го на Хаштаг .