INSTAFAMOUS: Коко – модна икона на возраст од 6 години

Коко има само 6 години, но веќе има одиграно улога во модната сцена во Токио со остриот моден стил. Стилот на младата модна икона е многу уличен. Во минатото го оставила својот сладок изглед (т.е. во возраста на бебето). Наместо розови принтови на принцези, таа има бунтовен и шик стил кој е мешавина на панк дух и облека од Хена. Ова ги прави нејзините комбинации на облека толку интересни. Коко може да комбинира шапка од ИКЕА со шапка од Најк и пар очила кои изгледаат апсолутно хармонично. https://www.instagram.com/p/_0mHkto_f9/?taken-by=coco_pinkprincess Страста за модата на Коко се покажа како наследна. Родителите на популарната мала блогерка поседуваат продавница во познатата населба Харакуку во Токио, област позната по својата авангардна улична мода. Тие се преселиле од Фукушима, каде што Коко е родена во ужасниот земјотрес во 2011 година. Интернет-ѕвездата покажала интерес за облека на возраст од 3 години и оттогаш почнала да се облекува со помош на нејзините родители. Дружејки се интерактивно со своите клиенти, малата феминистка слушнала за Инстаграм. Решава да отвори профил каде поставува за цел да го развое својот профил. https://www.instagram.com/p/BZYq2oUHZRv/?taken-by=coco_pinkprincess Сега шестгодишната Коко ја совладала уметноста на Instagram, освојувајќи ги срцата на повеќе од 300K следбеници, опседнати со нејзиниот стил и начин на живот. https://www.instagram.com/p/BZEEwDLH3Ig/?taken-by=coco_pinkprincess Во неодамнешно интервју, мајката на Коко ја објаснува опсесијата на својата ќерка за модата како "послеучилишно поминување" и дека заедно со нејзиниот сопруг ја поттикнуваат, бидејќи тоа е начин на самоизразување, но не се обидуваат да ја вклучат во модната индустрија, туку едноставно го поддржуваат нејзиното хоби. https://www.instagram.com/p/BX5WexkHErj/?taken-by=coco_pinkprincess