Сите ја гледаа Жаде, како денес изгледа бразилската актерка?

Џована Антонели се прослави по улогата во серијата „Клон“ која своевремено се емитуваше и кај нас. Ја глумеше извиканата Жаде, лик по кој и денес ја препознаваат. По успехот во романтичната бразилска теленовела, Антонели сними уште неколку успешни проекти. Денес има 42 години и судејќи по фотографиите на нејзиниот профил на „Инстаграм“ сѐ уште изгледа одлично.