Меган и Хари се преселија: Kупиле нова куќа, а соседи ќе им се овие познати ѕвезди

Меган Маркл и принцот Хари, по живеењето во Лос Анџелес, решија да се преселат во Санта Барбара со нивниот син Арчи. Според странските медиуми, Меган и Хари купиле куќа во овој живописен приморски град, кој се наоѓа на околу 100 милји северно од Лос Анџелес. 

- Војводата и војвотката од Сасекс се преселија во нивниот нов семеен дом во јули оваа година - изјави за „People“ претставник на брачната двојка.
- Од моментот на пристигнување, тие имаат целосна приватност и се надеваат дека таа ќе биде почитувана како за нивните соседи, така и за нив како семејство - додаде таа.

Како што се наведува, сега кога се преселиле, Меган и Хари ќе бидат многу поблиски со нивната пријателка, славната водителка Опра Винфри, која поседува голем број на имоти во областа.


Елен Деџенерис ќе биде исто така една од нивните соседи.

фотографии:profimedia
извор:kurir.rs

Поврзани вести:

8 соби, 12 бањи: Меган и Хари се селат во вила за милионери
Опра: Жено, биди кралица!

Нови шокантни обвинувања против Елен Деџенерис: Малтретирала 11-годишно дете
Не е така како што изгледа: Вистината која се крие зад среќната слика на кралското семејство