Сродни души: Кој би рекол дека Џејсон Стејтам и Роузи се 20 години разлика?

Тие се една од најубавите двојки во Холивуд. Романтичната врска меѓу манекенката Роузи Хантигтон-Вајти и актерот Џејсон Стејтам трае веќе цели десет години. Иако многумина мислеа дека тие не се совршена двојка, сепак изгледа дека тие се еден за друг.

Еве како започна нивната љубовна врска:

Тие се верени скоро четири години, а имаат и дете. 

Роузи има 32 години и е супермодел, актерка и поранешен ангел на Викторијас сикрет. Од своите 16 години влезе во модниот свет, а модните куќи „се тепаа“ да го рекламира нивниот бренд.

View this post on Instagram

This girl launched her new venture today.. so proud to see you chase your dreams and make them a reality. Congratulations babe. Check it out @roseinc @rosiehw

A post shared by Jason Statham (@jasonstatham) on


Џејсон има 52 години и ја започна својата актерска кариера дури кога наполни 32 години. Пред тоа професионално се занимаваше со нуркање. За да заработи, продавал лажни часовници и парфеми на улица. Деведесеттите случајно го ангажираа за реклама, па Гај Ричи му понуди улога и оттогаш започна неговата кариера во светот на глумата.

View this post on Instagram

Last night was so special at the @bazaaruk Women of the Year Awards. Thank you @justinepicardie for presenting me with your Editors Choice award. I am so incredibly honoured to have received the award from you. You have been such a support and truly an intricate part of my career over the years. I am so proud of the covers we have collaborated on but mostly the relationship we have built throughout the experience. Being on the cover of Harper’s is always a pinch me moment. Growing up as a young girl dreaming of a career in fashion the pages of the magazine served as endless inspiration and creativity to me and still to this day I feel the same. I am so excited to follow you on to your next venture and you can count on me to return the same love and support you have always shown me.

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on


Роузи и Џејсон се запознаа во 2010-та година на музички фестивал. Двајцата веднаш сфатија дека си ја нашле сродната душа, но врската долго време ја криеа од медиумите.

По само половина година забавување, двојката започна заеднички живот и се појави во јавноста. Веднаш предизвикаа внимание во јавноста поради 20-годишната разлика во години.

Рози призна дека кај Џејсон ја сака неговата смисла за хумор и тоа што секогаш може да ја насмее. Исто така кажа дека го сака тоа што ја поддржува во се.

Во јануари 2016-та година, го добија синот Џек Оскар Стејтам. И после десет години заеднички живот двојката е многу таинствена во врска со својот приватен живот.