Точно знаеше за кого се мажи: Жената која работеше за Меланија Трамп откри шокантни детали за бракот и разводот на познатиот пар, еве што се случува зад затворени врати

Меланија Трамп ретко се гледа во јавноста откако нејзиниот сопруг Доналд Трамп објави дека ќе се кандидира за претседателските избори во Америка во 2024 година и бидејќи против него беа поведени бројни обвиненија. Таа последен пат се појави на забава по повод Ноќта на вештерките на имот во Флорида. Дали навистина го поддржува сопругот или не и што се случува со нивниот брак кој трае од 2005 година?

Појавувањето на забавата за Ноќта на вештерките беше прво заедничко појавување на двојката Трамп по седум месеци. Меланија Трамп ги следи активностите на нејзиниот сопруг и не се двоуми да го каже своето мислење, според извори, пишува The Washington Post.

Трамп оваа година се соочи со неколку импичменти, вклучително и наводи поврзани со плаќања на пари, доверливи документи, мешање во изборите и „водење на претпријатие“ за поништување на изборите во 2020 година.

Што всушност се случува со Меланија Трамп, откри Стефани Гришам, нејзина поранешна асистентка, која изјави дека поранешната прва дама на Америка е помалку вознемирена затоа што нејзиниот сопруг се обидел да го поткупи молкот на Сторми Даниел, со кој имал интимна врска додека Меланија била во бремена, затоа што обвиненијата за изневерување јавно ја посрамотија.

Иако не се појавува на судските рочишта со сопругата, таа е покрај него, велат извори.

„Ниту една контрола, изневерување, лажење, крадење, што и да е, нема да го промени тоа. Таа беше тука за него и ќе биде затоа што е иста како него. Тоа е целосно трансакциски брак за двајцата. Таа точно знаеше за кого се мажи и го предупреди дека ќе ги изнесе на виделина сите негови тајни ако се кандидира за претседател“, додаде Гришам.

Винстон Волкоф рече: „Таа точно знаеше во што влегува, начин на заштита без никој да дознае која е таа навистина“.

Тој рече: „Разговаравме за тоа како нејзиниот намерен недостаток на комуникација со медиумите ќе ги натера сите да погодуваат и на крајот ќе ја одржи наративот дека таа е мистериозна“.

Сепак, оние кои ги познаваат Трампови рекоа дека Доналд подобро се однесува кога Меланија е околу него. Таа му предложи да престане да се исмева со трансродовите кревачи на тегови и да престане да танцува на сцената. „Драга, те сакам многу, но ова не се претседателски. Кога креваш тегови. Ова не е претседателски. Или пливаш, или не“, го коментирал нејзиниот предлог.

Така, Меланија е фокусирана на изборната кампања на нејзиниот сопруг од далечина и е многу посветена на нивниот син Барон. „Уште еден штит. Не можете да кажете ништо лошо за добра мајка“, додаде Волфкопф. Додека Барон завршува средно училиште во областа Палм Бич, Меланија ретко се гледа во соседството.

Тој рече: „Разговаравме за тоа како нејзиниот намерен недостаток на комуникација со медиумите ќе ги натера сите да погодуваат и на крајот ќе ја одржи наративот дека таа е мистериозна“.

„Госпоѓа Трамп отсекогаш била и секогаш ќе биде фокусирана на своето семејство, бидејќи тоа е на прво место. Секој што тврди дека има увид во нејзиниот живот треба да биде внимателен со тоа“, изјавил за „Вашингтон пост“ портпаролот на Доналд Трамп.

Фото: Инстаграм
Извор: zena.blic.rs