Велат дека ова довело до развод: Еве што им претходеше на гласините дека се разделуваат Џеј Ло и Бен Афлек

Џенифер Лопез во средата повторно излезе без сопругот Бен Афлек, поради гласините дека холивудската двојка е на пат кон разделба.

Славната двојка позната како „Бенифер“ последен пат беа видени заедно седум недели порано, кон крајот на март, додека беа на ручек во Њујорк.

Двојката се сврши кон крајот на 2002 година, но раскина една година подоцна пред да ја прекине врската засекогаш во 2004 година.

Во април 2021 година, Џеј Ло (54) и Бен (51) беа забележани заедно за прв пат по повеќе од една деценија, што предизвика гласини за врска.

Тие на крајот излегоа во јавноста со нивната обновена романса и се венчаа во јули 2022 година.

Но, сега е објавено дека двојката „едноставно не можела да успее“ и дека можеби оди кон разделба по помалку од две години брак.

Извор кој разговарал за In Touch тврди дека Бен веќе се иселил од нивниот брачен дом.

Имаше некои знаци дека доаѓа развод, а еве неколку:

Извор кој зборуваше за In Touch тврди дека Бен веќе се иселил од домот вреден 60 милиони долари што го дели со Лопез.

Мајката на две деца во вторникот била видена како гледа куќа во Беверли Хилс без Бен.

- Сега се фокусира на својата работа и на своите деца. „Бен веќе се исели и веројатно ќе мора да ја продадат куќата од соништата што ја бараа две години“, вели инсајдерот.

Тие никогаш нема да престанат да се сакаат, но таа не може да го контролира и тој не може да ја промени. Нема шанси тоа да трае.

Помина нешто повеќе од една година откако Лопез и Афлек го купија домот од 60,85 милиони долари од 46.000 квадратни метри што моментално го поседуваат. Куќата - наречена „Wallingford Estate“ - се наоѓа на гребен од пет хектари и има 12 спални соби и 24 бањи.

Обожавателите истакнаа дека парот во последно време поминува многу време одвоено и присуствува на настани еден без друг.

Џенифер беше сликана како излегува без сопругот Бен Афлек во средата, поради гласините дека холивудската двојка е на пат кон развод.

Ѕвездата на Hustlers беше видена во лежерен изглед додека пристигнуваше во студио со нејзината екипа.

Актерот не бил присутен на излегувањето. Лопез отиде соло на блескавата Мет Гала во Њујорк на 6 мај, а многумина беа изненадени што Афлек го прескокна настанот.

За време на нивното последно заедничко излегување, парот изгледаше напнато и ниту еден не се насмеа додека вечераа кај Чекони.

Само неколку месеци претходно, во септември, Џенифер беше видена како изгледа супер жешко додека седеше на совозачкото седиште во автомобил до Бен додека се возеа низ Лос Анџелес.

Одлуката на Џенифер да го објави својот документарец на Amazon Prime во февруари, „The Greatest Love Story Never Told“, во кој беше опишана нејзината љубовна приказна со Бен, навидум го оптоварува нивниот брак.

Бен не сакал неговите љубовни писма до Џенифер да бидат објавени во нејзиниот нов филм The Greatest Love Story Never Told - но упатените тврдат дека тоа не било затоа што тој ги чувал од неговата поранешна сопруга.

Обожавателите на Џенифер Гарнер останаа огорчени откако Афлек откри дека се држел до кореспонденција со Лопез за време на нивниот 13-годишен брак.