Вистинска Македонка се познава по пиперот и патлиџанот: Пејачката Татјана Лазаревска среде бавча прослави роденден

Фолк - пејачката Татјана Лазаревска прослави роденден и наполни 49 години.

Со мала торта, а на неа прскалка пејачката си ја отпеа „Happy Birthday“ среде градина насадена со земјоделски производи.

„Среќен да е роденден наздрави за среќа, заедно да славиме се до 101“, вели пејачката во приказната објавена на Инстаграм.

Татјана како вистинска Македонка, не се откажала ниту од пипер, ниту од домат. Во нејзината градина може да се забележат овие прозиводи, но и тикви кои дополнително го декорираат ѕидот.

Фото: Инстаграм