Докажано привлекува мажи: Боја што треба да ја носите на првиот состанок

Првата средба е многу возбудлив момент за секоја жена. Затоа, исклучително е важно да се подготвиме добро за неа.

Да изгледаат совршено, многу дами поминуваат часови пред огледалото, менувајќи го аутфитот во потрага по совршен. Други брзаат кон продавниците за нешто ново за да го привлечат срцето на посилниот пол.

Во потрага по совршена облека, многу девојки прават огромна грешка потпирајќи се на тоалети во повеќе пригушени тонови. Избираат сина, сива или црна затоа што се чувствуваат поудобно во овие бои. Но, овие бои кај мажите не оставаат впечаток!

Облечена на овој начин, жената оди на деловна средба. Според нејзиниот изглед, нема привлечност што мора да го привлече вниманието на спротивниот пол. Покрај тоа, премногу темното облекување може да го уништи расположението.

Дамата треба да биде светло облечена за да ја покаже својата желба да најде партнер во животот. Затоа, најсоодветната боја за прв состанок е црвена. И, постои причина за тоа.

Црвената е бојата на крвта и страста, како и најсветлиот сигнал дека жената е во состојба да роди деца. Црвените нијанси значат плодност, а мажот потсвесно ја перципира жената во црвена како сексуално привлечна.

Покрај тоа, облеката додава дополнителни позитивни квалитети.

Ако не сте голем  љубител на оваа боја, не мора да носите црвен фустан. Можете да облечете црвени чевли или додатоци во оваа боја. Клучот е да се направи вистинскиот акцент што спротивниот пол ќе го цени веднаш.

Патем, според статистичките податоци, претставниците на силниот пол се подготвени да потрошат многу повеќе пари ако дамата до нив носи црвена облека.

На прв состанок, во никој случај не се облекуваат  најновите модни трендови. Вашите другарки би го ценеле тоа, но не и човекот со кој излеговте. Тој ќе биде воодушевен од вашата убавина ако носите фустан и класични чевли.

Не треба да се појавувате со фустан или здолниште што е предолго или премногу кратко.