Џил Бајден, раскошна убавица во младоста: Долга руса коса и совршени црти на лицето

Многумина беа шокирани од веста дека таа ќе продолжи да ја работи својата стара работа, а новата прва дама дефинитивно знае како да изненади!


Џил Бајден е новата прва дама, а многумина беа изненадени од веста дека сопругата на новиот претседател не само што ќе се занимава со оваа, туку ќе продолжи да предава и како универзитетски професор.


За време на претседателските избори, Џил беше споредувана со поранешната прва дама Меланија Трамп, но она што многумина немаа можност да го видат е дека Бајден е прекрасна убавица.

Џил изгледа убаво во својата младост, а тешко е некој да и одолее на оваа безвременска убавица и денес.


Долга руса коса и совршени црти на лицето ја красеа првата дама во нејзината младост.

Фото: Youtube printscreen/ CBS Sunday Morning/Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Дали Џил Бајден (69) може да застане на модниот трон на кој беше Меланија Трамп (50)?