(ФОТО) Ќерката на Кортни Кокс e вистинска убавица

Ѕвездата од легендарната хит-серија „Пријатели“, Кортни Кокс, никогаш не сакала претерано да го експонира приватниот живот, па медиумите најчесто пишуваа за нејзиниот пластичен изглед по низата хируршки интервенции кои ги направи.

Познатата актерка овојпат одлучи да се пофали со нејзината наследничка Коко Аркет. Таа има 15 години и многу личи на својата славна мајка. Обликот на лицето, фризурата и бојата на косата им се идентични.