Изгледајте 10 килограми послабо: 12 трикови за неприкосновен стил од модни експерти

Модниот експерт Карла Круп споделува неколку совети како да ја постигнете совршената фигура со помош на гардероба.


Ве израз деколтето е вашиот најдобар пријател

Ве израз дава илузија на издолжено тело а со тоа и изгледа на повитко тело.

Колку повеќе кожа ќе откриете во делот помеѓу брадата и градите, толку повеќе повитка ќе изгледате. Овој пресек визуелно им дава рамнотежа на широките колкови.


Шпиц кондури

Салонките со шпиц ќе ја направат вистинската работа.

Во високи потпетици, секоја жена изгледа неколку килограми полесни, но оние штоимаат и шпиц ќе бидат уште подобар избор. Благодарение на тоа, силуетата ќе изгледа уште подолга и поелегантна.

Инвестирајте во добар градник

Можеби звучи чудно, но добар дел од градник може навистина да го промени изгледот на фигурата, исто така. Многу жени не се ни свесни дека носат погрешна големина. Кога ќе го пронајдете оној што ви одговара совршено, ќе забележите дека изгледате многу потенки.


Корсет секогаш е добра идеја

Не бидете срамежливи за инвестирање во добар корсет. Тој ќе ја направи силуетата да изгледа феноменална, особено под фустанот.


Стратешки изберете го вашиот накит

Долгите ѓердани додаваат должина на краткиот врат и го одвлекува вниманието од колковите и предниот и центарот на телото.


Едноставните фармерки се секогаш одличен избор

Доколку сакате да изгледате послаби, најдобро е да изберете фармерки кои немаат премногу детали на нив и кои се со едноставен крој. Идеален избор се оние во црна боја skinny модел.


Лажен тен

Сега се достапни многу спрејови кои даваат ефект на лажен тен. Ако носите фустани што ги истакнуваат нозете, овој трик ќе ви помогне.


Подолг блејзер

Острата права линија на блејзер ќе ги покрие вишокот килограми.

Должината на јакната под колковите ќе ви одговара совршено.

Изборот на материјалот е исклучително важен

Памукот, свилата и волната најдобро ќе ги сокријат вишокот килограми.


Изберете една боја

Монохроматскиот стил визуелно ќе ја зацврсти секоја фигура.


Внимавајте и со бојата на чевлите

Ако носите фустан, чевлите треба да бидат беж, а доколку изберете црни фармерки, чевлите треба да бидат со иста боја.

Ова ќе даде ефект на подолга силуета.

Тргнете ја косата од вашето лице

Високо врзаната конска опашка или брановидна коса значително ќе придонесе за потенкиот тен.