Не сакав да испаднам патетична поради него: Јелена Томашевиќ со сурови детали за разделбата со Иван Босиљчиќ

Малку е познато дека една од најпопуларните парови на српската јавна сцена се раздели во 2009-та година

Пејачката Јелена Томашевиќ и актерот Иван Босиљчиќ беа во врска една година и важеа за хармоничен пар, па во 2009-тата година сите беа изненадени од веста дека раскинале.

Она што многумина не го знаеја е дека песната „Da mi je da mi se vrati“, еден од најголемите хитови на Јелена, е напишана токму во тоа време и говори за нивната разделба.

- Тоа се случи пред повеќе од 10 години. Јас и Иван се забавувавме и под притисок на медиумите раскинавме. Секој имаше своја приказна, свое мислење за тоа: треба или не треба. Сергеј Ќетковиќ, мојот драг колега со кој исто така се дружам, ми се јави и ми рече: „Ти напишав песна“. И ми ја отсвири песната „Да ми је да ми се врати мој драги“ – изјави Јелена во една прилика во емисијата „Кец на единаесет“.

Сепак, таа не сакала да ја испее.

– Му велам дека не доаѓа предвид да пеам таква песна: „Посакувам да ми се вратиш“ – низ смеа се присети пејачката. - Навистина, да изгледам патетично, нема да ја пеам оваа песна.

Сепак, песната е снимена, но многу подоцна. Во меѓувреме, парот се смири, а Јелена се присети на заборавената песна што ја чуваше сето тоа време.

- И помина некое време, богами, мислам околу две години, јас и Иван веќе се смиривме. Во секој случај, во една прилика му реков: „Па, да ти кажам што ми напиша Сергеј, а јас никогаш не отпеав“. Кога ја слушна песната, Иван се воодушеви: „Ова е божествено, зошто не ја снимиш? – раскажа таа, а пренесува „Глоси“.

Од моментот кога се смириле, Јелена и Иван продолжиле да го негуваат хармоничниот однос. Тие се венчаа и ја добија ќерката Нина, а денес важат за еден од најубавите парови во регионот.

Извор: www.republika.rs