,

Не се уморувам, имам нова енергија: Вака изгледа Весна де Винча по 40 дена гладување и чистење на организмот (ФОТО)

Весна де Винча ги шокираше сите со својата објава во месец јуни, дека со постење и изгладнување прави специјална детоксикација на телото.

Весна де Винча издржа 40 дена гладување и на тој начин го детоксицираше своето тело, а сега покажа како изгледа по овој режим.

Голем дел од јавноста го критикуваше потегот на Весна и многумина беа скептични, најмногу поради тоа што е многу тешко да се преживее само со внес на течности, но таа беше одлучна и упорна.

Резултатите се забележливи, а Де Винча тврди дека има нова енергија и покрај сите напори што моментално ги вложува, не може да се измори. Таа неодамна сподели фотографија во виолетов дводелен костим за капење, покажувајќи ја својата витка линија како и спортскиот начин на живот.

View this post on Instagram

A post shared by (@vesnadevinca)


Под објавата се редеа охрабрувачки коментари и луѓето пишуваат за нејзината храброст и како успеала да се надмине себеси и дека е вистинско чудо што го издржала гладувањето.
- Од велосипед на даска Не можам да се уморам. Резултат на 40 дена гладување!!!! - напиша Весна под објавата.

Весна во една прилика откри дека гладта може да ја прекине само со една намирница, а тоа се јатките од цреши.

Иако се залага воопшто да не јаде за време на штрајкот со глад, Весна де Винча објасни зошто овој пат при чистењето изела и 10 цреши со семки:

- На прашањето на Далај Лама која е неговата цел во животот, тој одговори - главната цел ми е редовна столица. Според некои истражувања најдобро би било редовна столица да се случува во пет наутро. Тоа е малку тешко, но по будењето треба да имаш столица бидејќи тоа зборува се за телото. Продолжувам со вода и лимон, уште не сум почнала да ставам жалфија, но тоа ќе го правам од утре сабајле. Се чувствувам многу добро, но не само поради редовната столица, туку и интелектуално се чувствувам подобро. Енергијата ми скокна“, изјави Весна на почетокот од процесот на детокс.

Според принципот на Далај Лама, главна цел ми е редовна столица: Весна де Винча гладува веќе 8 дена - повторно почна да го „чисти организмот“

View this post on Instagram

A post shared by (@vesnadevinca)


Сепак, многу експерти не препорачуваат диети со изгладнување, па за секој случај не пробувајте бидејќи никогаш не знаете како ќе реагира вашето тело или најдобро е да се советувате со вашиот лекар.

извор: GLOSSY

Поврзани вести:

Весна де Винча облече бикини после 32 дена гладување и сними туторијал како да летувате со многу малку пари

Весна Де Винча гладува 28 до 42 дена во годината, веќе 30 години: Тогаш го пијам само ова и затоа немам здравствени проблеми