Рецепт за Велигденски чоколадца: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Нина

На нашата иницијатива #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин се приклучи и Нина Синадинова со своите најмили, па ни пратија рецепт за Велигденски чоколадца.

Состојки:

- 150 грама црно чоколадо

- Кршени бадеми и лешници

- Две лажички кокосов шеќер

Подготовка: 

Чоколадото се топи, се додаваат лешниците и бадемите и шеќерот. Се меша, се става во калапчиња и се ладат.

Одличен и интересен рецепт кој ќе ја краси трпезата во Велигденските празници.

Рецепт за вкусен колач за појадок: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Ивана Кнез

* Рецепт за мафини со боровинки: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Radisha's Kitchen Diaries

* Рецепт за вртена пита со спанаќ и изврка #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Наташа Малинкова

* Рецепт за брзи панцероти: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Ивона Христова Илиевска

* Рецепт за пекарски кифли: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Андреа Накова

* Рецепт за варен ѓеврек: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и една охриѓанка

*Рецепт за енергетски колачиња: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Вера Петрова

*Рецепт за брза пита: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и Маја Аргакиева

*Рецепт за банана леб: #ГотвимеДомаСоЖенскиМагазин и 11-годишната Јована