Слобода Миќаловиќ е доказ дека на жената најсексапилно ѝ стои машка кошула (ФОТО)

Секогаш прекрасна!

„Верувајте и ќе биде“, вели актерката Слобода Миќаловиќ со прекрасна фотографија од балконот.

Слобода позира во предимензионирана бела кошула која најверојатно е машка или барам потсетува на машка кошула - а во неа изгледа заводливо и прекрасно.


Само поради својата едноставност, класичната бела кошула уште повеќе ја истакнува убавината на актерката, и на секоја жена.

Слобода има многу минимален и „чист“ стил на облекување, па секогаш ја гледаме во безвременски модни парчиња.

И белиот капут во кој неодамна направи селфи е токму таков.


извор:zadovoljna.nova

Слобода Миќаловиќ објави фотографија со мајка си и сестрите: Открија „голема семејна тајна“

Не е луксузна дестинација, но е вистински рај на Земјата: Каде летуваат Слобода Миќаловиќ и Војин Ќетковиќ

Имав потреба да ја посетам црквата: Емотивни сеќавања на Слобода Миќаловиќ