Тажна причина: Принцезата Дијана со месеци криела тајна од принцот Чарлс

Додека британските медиуми пишуваат за Меган Маркл и нејзиниот „тажен“ живот во дворецот, животот на нејзината покојна свекрва се уште не престанува да ја интригира јавноста.

Иако загина уште пред повеќе од 20 години, во јавноста постојано се појавуваат нови детали од животот на принцезата Дијана.

Имено, Daily Miror сега пишува дека таа за време на бременоста со принцот Хари дознала дека носи момче, а принцот Чарлс за тоа не знаел ништо.

Целата приказна на Хаштаг.мк