Во замок како од бајките: Како изгледаше свадбата на Македонката позната како Лајла Грејс (ВИДЕО)

Марија Јаневска- писателка,  позната под псевдонимот Лајла Грејс пред неколку години се пресели да живее и работи во Белгија, а токму таму ја најде љубовта на својот живот Али

Токму со Али којкој ја запроси во август минатата година, Марија стапи во брак на крајот на септември на интимна венчавка на која присуствуваа само најблиските.

Свадбата се случи во прекрасен замок како од бајките во Белгија, Марија беше нежна невеста во светкав сирена фустан, а Али изгледаше одлично во во класичен костум.

View this post on Instagram

A post shared by Marija Janevska (@missjanevska)Фотографии од венчавката:View this post on Instagram

A post shared by Marija Janevska (@missjanevska)


View this post on Instagram

A post shared by Marija Janevska (@missjanevska)