(ФОТО) Ја доведе линијата до совршенство: Мараја Кери со стомачни мускули на 50 години

Мараја Кери, на која педесеттата година ѝ чука на вратата, објави фотографија на својот профил на Инстаграм и предизвика воодушевување кај обожавателите и колегите.

Таа носи црно бикини и црни високи потпетици, како и шарена наметка за плажа, но она што привлекува најмногу внимание се нејзините стомачни мускули.Пејачката покажа дека може да се има супер тело и на 49 години.