(ФОТО) Јована Јоксимовиќ се огласи по веста дека е позитивна на Ковид-19

Веста дека фолк-ѕвездата Цеца и нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ се позитивни на Ковид-19 ја разбранува целата српска естрада.

Имено по повод раѓањето на внукот Жељко, семејството направи голема забава, на која присуствуваа голем број познати лица. 

Меѓу нив беа и пејачот Жељко Јоксимовиќ со сопругата Јована. Неколку српски медиуми веднаш напишаа дека тв-водителката на утринска емисија во „Прва“ е заразена со коронавирусот. 

Меѓутоа таа веднаш се огласи на Инсаграм и јасно кажа дека станува збор за лага.

Фото: Antonio Ahel/ATA Images