(ФОТО) Сузана Спасовска во светкав фустан главна на свадба кај ќерка си

Сузана Спасовска вчера ја омажи ќерка си Теона, која е вистинска убавица. Имено во скопски ресторан, нејзината ќерка Теона направи веселба за свадбата со партнерот Виктор Велковски, кој ја запроси во јануари годинава

Фолк-пејачката вели дека ова е нејзин животен проект, а според објавените фотографии на социјалните мрежи, била главна на свадбената веселба.

Во светкав долг фустан, Спасовска играше и пееше на свадбата на ќерка си Теона.


Можеби ќе ве интересира:

ЛЕЈДИ ГАГА НА СВОЕТО ВРЕМЕ: Стилските лудории на Сузана Спасовска