Кејт ги изненади сите: Ни Меган го нема прекршено ова правило

Иако важи за подобра и послушна кралска снаа, Кејт Мидлтон ја крена Велика Британија на нозе кога излезе вест дека прекршила едно кралско правило кое војвотката од Сасекс, Меган Маркл го нема прекршено.

Погледнете за што станува збор на Хаштаг.мк