Популарната актерка ѝ даде необично име на својата прва ќерка: Значењето е светско

Актерката од популарната серија „Pretty Little Liars“, Shay Mitchel, пред неколку недели објави фотографија на Инстаграм и така го извести светот дека стана мајка. Сега конечно го објави името на девојчето.

Во интервју во Vogue, Shay откри дека ќерката и го дала името Атлас, а потоа објасни и како воопшто ја добила таа идеја, пишува PopSugar.


Фотографијата и целиот текст прочитајте на Хаштаг.мк