(ВИДЕО) Пинк допре до секој родител: Моќен и емотивен говор од кој секој би се наежил

За време на доделувањето на People's Choice Awards, на пејачката Пинк и беше врачена наградата People's Champion. Таа ја искористи оваа можност за да и се обрати на целата нација.

Откако фудбалската ѕвезда Алекс Морган ја претстави, пејачката испрати силна порака за публиката.

Прочитајте го емотивниот говор за нејзината ќерка на Хаштаг.мк