Решивте да молчите или некој ве натера: Први видео снимки од шокантното интервју на Меган и Хари (ВИДЕО)

Февруари дефинитивно беше еден од најважните месеци за Меган и Хари.  На 14 февруари, Денот на вљубените - принцот Хари и Меган Маркл објавија дека го очекуваат своето второ дете. Датумот на објавување на бременоста на Меган Маркл не е случаен, туку вистинска почит кон споменот на принцезата Дајана!

Само еден ден откако принцот Хари и Меган Маркл објавија дека го очекуваат своето второ дете, телевизијата Ци-Би-Ес објави дека ќе емитува „интимен разговор“ меѓу двојката и Опра Винфри.

На 19 февруари стана јасно дека кралицата Елизабета Втора ги отстрани принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл од сите кралски покровителства. Во нивно име соопштение издадоа и портпаролите на Хари и Меган.

Што се однесува до претстојното интервју со неверојатната Опра, извор за Vanity Fair верува дека изјавата на војводата и војвотката ќе биде внимателно разгледана, така што парот може да избегне обвинувања за натрупување пари од нивната врска со кралското семејство и за напад на сопствениот личен живот. Пред неколку часа беа објавени докази на Интернет дека овие предвидувања веројатно нема да се остварат.

YouTube каналот на CBS сподели две видеа од 30 секунди со извадоци од долго очекуваното интервју на Меган и Хари со Опра Винфри.


Некои од изјавите на Опра Винфри откриваат дека водителката нема намера да ги поштеди:

„Сакам да им разјаснам на нашите гледачи дека нема забранети теми“,

„Одлучивте да замолчите или некој ве натера?“,

„Изразот„ скоро неподносливо“ звучи како да има голема „точка на разбивање“...

Видеото не открива што рече Меган, но исповедите на Хари како да изразуваат сè што веројатно сите помислија, но никој не се осмели да каже:

„Мојот најголем страв беше дека историјата може да се повтори“,

„Чувствувам големо олеснување и среќа што сега сум тука и разговарам со вас, а сопругата е покрај мене. Затоа што не можам да замислам како и било нејзе (веројатно принцезата Дајана) да помине низ сето ова сама пред толку многу години. И на двајцата ни беше исклучително тешко, но барем можевме да сметаме еден на друг“.

На крајот, и самата Опра вели: „Па, денес признавте многу шокантни работи ...“


Интервјуто ќе се емитува во недела на 7 март.

Инаку, разговорот на Опра Винфри со војводата и војвотката од Сасекс ќе биде првото телевизиско интервју на парот после тоа по повод нивната свршувачка во 2017 година. Ќе опфати сè, од зачекорување во животот како кралска особа, брак, мајчинство, филантропска активност до начинот на кој се справуват со животот под силен социјален притисок.


Фото: Profimedia

Можеби ќе ве интересира:

Воодушевени се: Откриен полот на бебето на Меган Маркл и принцот Хари