Часовник на неделата: Tissot T-Wave - софистицирано и функционално парче накит

Постои одредена благодат во начинот на кој свилена лента се врти на ветрот. Токму таа елеганција и леснотија го инспирираа дизајнот на Tissot T-Wave. Рамките на куќиштето и навртките ги следат хармоничните линии формирани од движењето на течното движење на лентата. 

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Tissot T-Wave е парче накит што може да се носи во секоја прилика, додавајќи допир на софистицираност во секојдневната облека или комплиментирајќи коктел фустан за специјална пригода.

Часовникот може да го најдете во продавниците на Божиновски или онлајн на нивната веб - страница.


Доколку сте љубител на повпечатливи часовници, погледнете го 
иконскиот „Constellation OMEGA“, кој е сѐ што ѝ треба на една жена или пак Calvin Klein Assertive - уметност на рака и Calvin Klein Rise - суптилен додаток за безвременска елеганција.Часовникот Bella Ora може да го најдете во продавниците на Божиновски или онлајн на нивната веб - страница.

Погледнете го и уникатниот HATE 2 LOVE на „SWATCH“, кој претставува вистински ролеркостер од емоции. Тука е и  Tissot T-My Lady за силни жени кои сакаат да се сакани и поседуваат нескротлива моќ, како и атрактивниот „CALVIN KLEIN“ кој ќе ве освои на прв поглед или пак  TISSOT Lovely Square за жени кои се заљубени во безвременскиот гламур, но и  Tissot PR 100 Sport Chic - совршен придружник на сите ваши авантури.

Останати предлози:

-Часовник на неделата: TISSOT PR 100 SPORT CHIC го рефлектира најдоброто од вас

-Часовник на неделата: Исклучително нежниот и женствен CALVIN KLEIN Lady

-Часовник на неделата: TISSOT LADY HEART одраз на женствен шарм

-Часовник на неделата: CALVIN KLEIN Offsite - бунтовен и смел исто како и таа што го носи

-Часовник на неделата: Calvin Klein Mesmerize хипнотизира и носи софистицираност на вашиот стил

-Часовник на неделата: Силен и живописен, секси и бестрашен - CALVIN KLEIN CLEAR